Zasady zapewniające komfort w mieszkaniu

Podczas urządzania mieszkania można stosować bardzo różne kryteria doboru konkretnych rozwiązań. Ważna jest funkcjonalność i nie można także zapominać o estetyce. Poza tym warto również zapoznać się z zasadami feng shui, których stosowanie może dodatkowo uatrakcyjnić nasze mieszkanie i uczynić je wybitnie komfortowym.

Chociaż zapewne większość z nas nie uwierzy w to, że stosowanie się do zasad feng shui pozwoli chronić nasze domostwo przed złymi duchami, jak uważali starożytni Chińczycy, jednak warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tej starej chińskiej praktyki.

W dzisiejszych czasach należy ją rozpatrywać bardziej jako teorię psychologii przestrzeni, a nie jak wschodnie zabobony. Nauka potwierdziła już na przykład, że otaczające nas na co dzień kolory wpływają na nasze samopoczucie.

Dlaczego więc mamy nie wierzyć w to, że również odpowiedni rozkład pomieszczeń, stopień nasłonecznienia czy określone ułożenie mebli nie ma na to wpływu? Jeśli podchodzimy do tego tematu sceptycznie, to przynajmniej nie bądźmy ignorantami i zapoznajmy się z podstawowymi zasadami feng shui.

Komfort naszego domowego życia powinien być dla nas priorytetem. Nie lekceważmy więc żadnych sposobów na to, żeby sobie ten komfort zapewnić. Feng shui wykorzystywane jest przez wielu projektantów wnętrz, co oczywiście może potwierdzać zasadność przynajmniej części składających się na tę teorię zasad.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *