Woda i wiatr

Feng shui znaczy dosłownie tyle, co „wiatr i woda”. Pod tymi słowami kryje się jednak drugie dno. W chińskiej tradycji wiatr to niewidzialne, a woda nieuchwytne. Pierwotnie feng shui miało więc dość silne zabarwienie metafizyczne.

Była to nie tylko sztuka budowania ludzkich sadyb w harmonii z naturą, ale również sposób na odpędzanie złych duchów. Współcześnie rozpatruje się to zagadnienie raczej w kontekście psychologii przestrzeni, czyli bardziej naukowo.

Zasady Feng Shui nie są obce wielu cenionym projektantom wnętrz, którzy skupiają się nie tylko na kwestiach estetycznych i funkcjonalnych, ale w zagospodarowywaniu przestrzeni starają się dostrzec również inne wartości.

Jeśli właśnie budujemy dom albo przymierzamy się do zmiany aranżacji mieszkania, to warto byłoby zapoznać się z zasadami feng shui, które w swojej podstawowej formie są stosunkowo łatwe do przyswojenia. Co możemy zyskać na zaaranżowaniu przestrzeni zgodnie z tymi wytycznymi?

W ten sposób można uzyskać znacznie większy komfort. Odpowiednie ustawienie mebli, dobór kolorów czy też natężenia światła słonecznego mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i kondycję psychiczną.

Zapewne nie wszyscy uwierzą w działanie zasad feng shui, jednak nie powinno się być w tej materii ignorantem – zanim odniesiemy się do tego krytycznie, poczytajmy trochę na ten temat.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *