Przyjazne mieszkanie

Feng shui to dosłownie „wiatr i woda”. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi tutaj o starożytną praktykę planowania przestrzeni, która ma być zgodna ze środowiskiem naturalnym czy też z siłami przyrody.

Feng shui wywodzi się z Chin, gdzie według jej zasad tworzono całe plany miast, mniejszych miejscowości, a także poszczególnych domów. Praktyka ta odnosi się również do sfery metafizycznej, a jej zasady miały chronić ludzi przed złymi duchami.

W dzisiejszych czasach feng shui kojarzone jest raczej z psychologią przestrzeni, a nie ze sferą metafizyczną. Tę praktykę wykorzystuje się chociażby przy aranżacji domów, które w założeniu mają być maksymalnie przyjazne ludziom.

Współcześnie zwracamy raczej uwagę na samą estetykę przestrzeni domowej, zapominając o swoim komforcie, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Tymczasem na nasze samopoczucie i codzienne funkcjonowanie ma wpływ wiele różnych czynników, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy.

Na nasz sen wpływać może na przykład ustawienie łóżka. Niebagatelną rolę odgrywa również nasłonecznienie poszczególnych pomieszczeń. Także kolory, którymi się otaczamy, silnie na nas działają.

Jeśli zapoznamy się przynajmniej z podstawowymi zasadami feng shui albo też skorzystamy z usług projektanta wnętrz znającego jej tajniki, to nasze mieszkanie może stać się zdecydowanie przyjaźniejsze.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *