Mieszkanie przyjazne domownikom

Dom jest miejscem, do którego powinniśmy chcieć powracać. Musimy czuć się w nim w pełni komfortowo. Powinien on stanowić dla nas przestrzeń relaksu, ale również miejsce, w którym znajdujemy inspiracje i motywacje do twórczych działań.

Jeśli zależy nam na tym, żeby takie właśnie było nasze mieszkanie, to musimy przyłożyć się do stworzenia w nim odpowiedniego wystroju. Większości ludzi podczas tworzenia aranżacji mieszkania skupia się kwestiach praktycznych i estetycznych.

Wystarcza im ładna i funkcjonalna przestrzeń, jednak warto byłoby również pomyśleć o kwestiach natury psychologicznej. Na nasze samopoczucie wpływ ma otoczenie: obecne w nim kolory, sposób zagospodarowania przestrzeni czy też harmonia kompozycji.

W stworzeniu aranżacji, która będzie pozytywnie oddziaływać na naszą psychikę pomóc nam mogą zasady feng shui. Feng shui wywodzi się ze starożytnych Chin. Jest to praktyka tworzenia projektów zagospodarowania przestrzeni.

Pierwotnie odnosiła się do budowy według określonych zasad całych miejscowości oraz pojedynczych budynków. Współcześnie feng shui to głównie zasady projektowania wnętrz, które czynią je przestrzenią przyjazną człowiekowi.

Warto dowiedzieć się więcej o psychologii przestrzeni, do której zalicza się również feng shui. Wiedza z tego zakresu może nam naprawdę wiele dać, jeśli tylko zechcemy ją wykorzystać w praktyce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *