Feng shui wczoraj i dziś

Osoby interesujące się kulturą Wschodu z pewnością słyszały o pradawnej chińskiej praktyce feng shui. W przeszłości według tego niepisanego kodeksu zasad projektowano wsie, miasta oraz pojedyncze budynki, zarówno mieszkalne, jak i gospodarcze.

Uważano, że dzięki kilku prostym zasadom zagospodarowywania przestrzeni uda się uchronić przebywające tam osoby przed działaniem złych duchów. W dzisiejszych czasach mało kto już wierzy w opowieści o złych duchach, jednak feng shui nadal jest praktykowana.

Współcześnie mówi się o niej raczej przy okazji debat na temat psychologii przestrzeni, a nie w filozoficzno-mistycznych rozmowach. W praktyce zasady feng shui wykorzystywane są przez wielu specjalistów od aranżacji wnętrz, którzy na swoją pracę patrzą z nieco szerszej perspektywy.

Feng shui może znaleźć zastosowanie również w Twoim domu. Wystarczy tylko, że skontaktujesz się z odpowiednim specjalistom, który zna się na tym zagadnieniu. Oczywiście, można również na własną rękę zapoznać się z tym tematem i samodzielnie stworzyć aranżacje w swoim mieszkaniu, które będą pozytywnie oddziaływać na samopoczucie mieszkających tam osób.

Jest to naprawdę interesująca alternatywa, a skorzystanie z niej może znacznie poprawić jakość naszego domowego życia. Dostosowujmy naszą przestrzeń życiową nie tylko do naszych potrzeb, ale również do naszych osobowości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *