Doskonalsza rzeczywistość

Zaaranżować przestrzeń mieszkania może każdy. Nie każdy jednak zrobi to dobrze. Projektowanie interesujących i jednocześnie funkcjonalnych wnętrz nie jest wcale proste. Jeśli zależy nam na tym, żeby nasz dom był naprawdę ładny, a przy tym dopasowany do naszej osobowości, a także przyjazny, to musimy się naprawdę postarać.

Kwestie estetyczne zawsze należy rozpatrywać w kategoriach indywidualnych – po prostu każdy z nas ma inny gust. Funkcjonalność również jest pojęciem względnym, ponieważ każdy z nas ma inne potrzeby i wymagania.

Są jednak również inne rzeczy, o których warto dowiedzieć się nieco więcej, żeby móc stworzyć przestrzeń naprawdę przyjazną dla człowieka. Dobrze by było na przykład zapoznać się z zasadami feng shui, które stosuje się w projektowaniu wnętrz.

Feng shui to prastara chińska tradycja planowania rozkładu miast, wsi i poszczególnych budynków. Celem stosowania tej praktyki było tworzenie zabudowań, które harmonizowały się z naturą oraz były chronione przed złymi duchami.

Oczywiście, współcześnie zupełnie inaczej postrzega się feng shui. Teraz rozumiemy ją bardziej jako pewną teorię psychologii przestrzeni, której stosowanie pozwala zoptymalizować przestrzeń mieszkalną czy też użytkową pod kątem jest wpływu na ludzką psychikę. Zainteresujmy się tym zagadnieniem, jeśli chcemy mieszkać w doskonalszej rzeczywistości.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *