Co głoszą zasady feng shui?

Feng shui wywodzi się ze starożytnych Chin. Jest to praktyka tworzenia ludzkich siedzib, zarówno miast, jak i pojedynczych budynków, według określonych zasad. W ten sposób zaplanowane domy czy też całe miejscowości miały harmonijnie współgrać ze środowiskiem naturalnym, a także chronić mieszkających w nich ludzi przed mocami zła.

W dzisiejszych czasach nieco inaczej rozpatruje się zasady feng shui. Współcześnie wiąże się je bardziej z psychologią przestrzeni, co zbliża je do sfery nauki. Oczywiście, nie każdy musi wierzyć w założenia starożytnej praktyki chińskiej, jednak z pewnością warto trochę na ten temat poczytać, ponieważ jest on zwyczajnie interesujące zagadnienie.

Nauka dowiodła na przykład, że na nasze samopoczucie i codzienne funkcjonowanie wpływ mają otaczające nas barwy. Powstała nawet odrębna dziedzina wiedzy poświęcona temu zagadnieniu, psychologia koloru.

Dlaczego więc mielibyśmy od razu skreślać założenia feng shui. Przykłada ona wagę do odpowiedniego rozłożenia pomieszczeń domowych, a także ułożenia znajdujących się w nich mebli. Jeśli mieszkanie lub dom zagospodaruje się zgodnie z pewnymi wytycznymi, to mieszkanie w nim będzie zdecydowanie przyjemniejsze i komfortowe.

Chodzi tutaj przede wszystkim o nasz komfort psychiczny, który jest jednak blisko związany ze sferą fizyczności.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *